“Шахтар” не уміє добивати суперника

Пʼятниця, 08 квітня 2016
10:56

Донецький “Шахтар” здолав на виїзді португальську “Брагу” – 2:1 у першому матчі чвертьфіналу Ліги Європи. Який поєдинок ми побачили?

Донеччани почали матч у своїй улюбленій манері: чекали, що їм запропонує суперник. Переконавшись, що “Брага” не здатна поставити надскладних питань для захисту, пішли вперед. Гості почали відповідати різкими контратаками ближче до кінця першого тайму. Гол Ракицького був логічним.

На початок другого тайму “Шахтар” вийшов, ніби на матч із “Ворсклою”. Донеччани думали, що суперника зламано, і він не здатний запропонувати щось надскладне. Однак “Брага” лише дивом не зрівняла рахунок. Часом біля воріт П’ятова вчинялася справжня паніка. Якби підопічні Луческу пропустили саме в ці хвилини – могли взагалі програти.

Донецьк не вміє добивати суперника. Після голу Ферейри португальці попливли, ніби боксер після нокдауну. Гості могли забивати третій. Однак “Шахтар” вирішив, що перемога 2:0 – дуже пристойний результат. Гол у ворота П’ятова під завершення гри був абсолютно непотрібним. Ракицький, який до того грав блискуче, несподівано залишив “свого” гравця під час навісу й побіг страхувати голкіпера.

“Брага” нічого не створила – Луческу

Перемога 2:1 ще нічого не означає. Цього сезону донеччани мінімально перемогли “Рапід” на виїзді, але мали серйозні проблеми з австрійцями вдома. Віденці навіть вели у сумі двох матчів. “Брага” – серйозніший суперник. Португальці шукатимуть свій шанс в атаці. “Шахтар” не звик всю гру оборонятися. До того ж у донеччан не буде лідера захисту Ракицького – дискваліфікація.

Попри все, тренер “Браги” Фонсека не зробив правильних висновків. Після гри він заявив, що його команда володіла ініціативою і ніяк не заслуговувала на поразку. У Львові “Шахтарю” треба набратися терпіння. Португальці думатимуть, що вони насправді команда одного класу із українцями. Донецьку треба зіграти як у другому матчі із “Шальке”. Максимально сконцентровано біля своїх воріт і максимально швидко біля воріт суперника.