Прихильник Путіна програв чемпіонський матч із шахів

Четвер, 01 грудня 2016
10:57

Норвежець Магнус Карлсен обіграв росіянина Сергія Карякіна у четвертому рапіді тай-брейку матчу за шахову корону.

Перші два рапіди (партія з контролем часу 25 хв плюс 10 с на хід) завершилися нічиєю. У третьому рапіді Карлсен, який грав чорними фігурами, здобув перемогу. Заключний рапід також залишився за норвежцем.

12 основних партій матчу, які відбулися з 11 по 28 листопада в Нью-Йорку, завершилися з рахунком 6:6. Спортсмени здобули по одній перемозі і 10 поєдинків завершили внічию.

“Захистити титул у свій день народження – немає нічого кращого! Сьогодні я відчував свою перевагу і здобув заслужену перемогу”, – сказав Карлсен. 30 листопада норвежцю виповнилося 26 років.

“Треба було грати по-іншому, не раціонально витратив час. В останній партії я перегнув палицю, бо треба було перемагати”, – пояснив поразку Карякін.

Карлсен вдруге захистив титул чемпіона світу, який завоював 2013 року. Норвежець отримає за перемогу над Карякіним 550 тис. євро. Росіянин заробить 450 тис.

На Карлсена наклали штраф у 5% від суми призових за відхід з прес-конференції після восьмої партії матчу.