“Сьогодні граєш вільного художника”: як виглядає олдскульний футбол в Україні

Понеділок, 08 серпня 2016
02:07

“Сьогодні граєш вільного художника”: як виглядає олдскульний футбол в Україні38

Поки у Ріо тривають літні Олімпійські Ігри, а “МЮ” виграв Суперкубок Англії в “Лестера” на “Вемблі”, у крихітному селі Довжанка на Тернопільщині місцева футбольна команда перемогла у товариському матчі.

Зустріч на домашньому полі проти ФК “Підгороднє” завершилася з рахунком 2:1. “Синьо-гранатові” провели переможний гол у ворота “жовто-чорних” у другому таймі.

Матч розпочався о 14:30. Тайми тривали по 45 хвилин. Перед початком футболісти обидвох команд провели розминку та установку просто на полі.

“Ти сьогодні граєш вільного художника”, – гравці ФК “Довжанка” розподіляли ролі на полі. Всі в однакових футболках. Із взуттям по-різному — хто у бутсах, а хтось просто у кросівках. Не всі гравці одягли на гру щитки.

Через спеку арбітр зробив дві перерви на водопій — по одній у кожному з таймів. Всі лінії на полі позначили тирсою. По кутах встановили прапорці, а ворота були із сіткою. Поле — нерівне і з бур’янами, але футбол настільки невибагливий вид спорту, що можна грати і в набагато гірших умовах.

Тим більше, ніхто з гравців не скаржився. Навпаки, футболісти примудрилися грати низом і давали паси п’ятками, ніби у них під ногами була не стерня, а газон “Олімпійського”.

А ще у матчі ніхто не симулював, не випрошував в арбітра пенальті чи штрафного, не ставив автобус і не тягнув час. Хлопці просто грали у футбол. Епізодами доволі жорстко, але все в рамках fair-play. Арбітр у перерві матчу ще додатково попросив гравців, щоб діяли без грубощів.

Найбільші паузи виникали, коли м’яч вилітав далеко за межі поля чи стадіону і його потрібно було шукати у будяках чи кропиві. Добре, що ніхто хоч не вибив його у річку, яка тече зовсім поряд.

А ще одного разу м’яч полетів просто у глядачів. “Хлопці, не псуйте людям закуску”, – пожартував хтось із присутніх. До речі, подивитися на футбол прийшло багато дітей. Для когось це був перший матч у житті.

Після завершення спарингу відразу короткий розбір гри від тренера. І найголовніше — не забути забрати весь спортивний інвентар. Для наступних домашніх матчів.

Ось такий він олдскульний футбол в Україні — скромний, але дуже щирий.