“Атлетико” та “Реал” визначать переможця Ліги чемпіонів

Пʼятниця, 06 травня 2016
06:50

Газета по-українськи

“Атлетико” та “Реал” визначать переможця Ліги чемпіонів2

У фінальному матчі Ліги чемпіонів з футболу зіграють дві іспанські ­команди — “Атлетико” і “Реал”. Обидві представляють столицю країни — Мадрид. Вони вже зустрічалися у вирішальному поєдинку турніру позаторік. “Реал” переміг — 4:1, хоча програвав до останньої хвилини основного часу.

“Атлетико” у 1/2 фіналу пройшов німецьку “Баварію” завдяки правилу виїзного гола. Підопічні Дієго Сімеоне спочатку виграли у суперника вдома — 1:0. А у вівторок поступилися на виїзді з “потрібним” рахунком — 1:2.

“Баварія” провела сильний матч. Її тренер Хосеп Ґвардіола врахував помилки минулої гри, коли перемудрував зі складом. І цього разу випустив усіх найсильніших. Важливим стало повернення захисника Боатенга, який володіє гарним першим пасом. У центрі поля суперників перегравали Артуро Відаль та Хабі Алонсо. Тільки від флангових “Баварії” — Франка Рібері та Дугласа Кости — Ґвардіола, очевидно, очікував більшої гостроти. Але і без того “Баварія” забила м’яч і ще до перерви могла вийти вперед за підсумком двох ігор. Та голкіпер “Атлетико” Ян Облак парирував удар з 11-метрового від Томаса Мюллера.

Пенальті був призначений правильно. А от у другому таймі суддівська брига­да на чолі з турком Джунейтом Чакиром, арбітром фінального матчу Ліги чемпіонів 2014/15, почала помилятися. “Атлетико” зрівняв рахунок завдяки голу француза Антуана Грізманна. Він був у положенні поза грою. Наприкінці поєдинку Чакир призначив пенальті вже у ворота господарів, хоча порушення було поза межами карного майданчика “Баварії”. Результативною ця помилка не стала, бо воротар “Баварії” Мануель Ноєр відбив удар Фернандо Торреса.

На той час “Баварія” уже забила другий м’яч. Зробив це Роберт Левандовський — нападаючий збірної Польщі, нашого суперника на Євро-2016. В усіх інших епізодах майстерно грав воротар “Атлетико”.

Інший півфінал більш передбачуваний. “Реал” був сильніший за англійський “Манчестер Сіті”.

За рахунку — 1:0 перевага мадридців була незначною. Але якщо зважити на ігрову перевагу — досить відчутною. “Реал” повністю контролював поєдинок і повинен був забивати більше. Відчувався вищий клас і досвід таких матчів у футболістів мадридського клубу.

Футбол. Ліга чемпіонів 1/2 фіналу Повторні матчі

“Баварія”, Мюнхен, ­Німеччина — “Атле­тико”, Мадрид, Іспанія — 2:1 (перший матч — 0:1)

“Реал”, Мадрид, Іспанія — “Манчестер Сіті”, Англія — 1:0 (0:0)