16-річна українка зіграла у фіналі Вімблдонського турніру

00:50

Газета по-українськи

Автор: REUTERS

Даяна Ястремська посідає десяте місце у рейтингу юніорок

— Із Даяною познайомився тиждень тому, — каже Всеволод Кевліч, менеджер Еліни Світоліної, найсильнішої української тенісистки. — Дуже розвинена дитина, не боїться висловлювати свою точку зору, готова розмовляти на різні теми. У грі надто імпульсивна. Можливо, це їй навіть заважає. Та ж Світоліна (переможниця юніорського “Ролан Гаррос-2010”. — ГПУ) — флегматичніша за натурою. Це позначається і на її грі. А Ястремську я порівняв би з італійкою Флавією Пеннетою (переможниця чемпіонату США-2015, після цього закінчила кар’єру. — ГПУ).

16-річна українка Даяна Ястремська стала фіналісткою Вімблдонського турніру з тенісу серед юніорок. У півфіналі вона обіграла першу ракетку турніру росіянку Олесю Первушину в трьох сетах. У вирішальному матчі поступилася у двох партіях іншій росіянці — Анастасії Потаповій.

Ястремська — одеситка. Тенісом займається з 5 років. Її батько — майстер спорту з волейболу. Даяну тренували Віталій Кутузов та його донька Вікторія. Нині її консультує швед Магнус Норман — тренер швейцарця Станісласа Ваврінки, переможця двох турнірів Великого шолома.

Перший дитячий турнір Ястремська виграла 7-річною. Змагалася зі старшими на кілька років спортсменами. Торік зіграла розминочний сет із губернатором Одещини Міхеілом Саакашвілі.

— Коли я за кордоном, навчаюся онлайн, — каже Даяна. — Якщо в Одесі, ходжу на персональні заняття. Дієти особливої не дотримуюся. Їм солодке, коли захочеться. Люблю дивитися серіали, ходити в гості, грати з молодшою сестрою Іванкою у теніс та водити машину.

У юніорському рейтингу вона посідає десяте місце.

Серена Вільямс наздогнала Штеффі Граф

Британський тенісист Енді Маррей, 29 років, виграв Вімблдонський турнір серед чоловіків в одиночному розряді. У фінальному матчі він переміг канадця Мілоша Раоніча, який зупинив на попередній стадії найтитулованішого тенісиста світу, семиразового переможця Вімблдона Роджера Федерера зі Швейцарії.

У жінок виграла 34-річна американка Серена Вільямс. Це її 22-й титул на турнірах Великого шолома. За цим показником вона ділить друге місце з німкенею Штеффі Граф. Попереду лише австралійка Маргарет Корт — 24 перемоги. І вона, і Граф уже завершили спортивну кар’єру.