Неділя, 12 червня 2016
11:55

Олександр Сопко

Футбольний експерт Олександр Сопко сподівається, що збірна Німеччини не перебуває в оптимальному тонусі й це має допомогти збірній України.

“Збори перед турніром щойно завершилися. Матч аж ніяк не вирішальний і не визначальний. Попереду весь чемпіонат. Не думаю, що німці побіжать на штурм наших воріт з перших хвилин. Звісно, збірна Німеччини в будь-якому стані – фаворит турніру. Потенціал цієї команди – загальновідомий. Але це лише початок змагального циклу. В наших є шанс. Не думаю, що Німеччина зараз у тому стані, в якому була під час матчу з Бразилією два роки тому”.

Українці вийдуть проти чемпіонів світу із переляканими очима?

“Навряд. Хлопці знають, що страх – поганий союзник. Якщо, взагалі, не найгірший. Чого нам боятися? Що ми можемо втратити у разі програшу? Нічого. Зате знайти зможемо багато. Думаю, що наші навпаки вийдуть розкутими і не закомплексованими. Навряд чи лише відбиватимуться від німецьких атак. Обов’язково будуть контратаки й можливості забити. В таких турнірах перемагає той, хто ризикує і демонструє своє вміння грати у футбол. Збірна України грала у відборі з Іспанією. В жодному з матчів не виглядала приречено. Німці ж не вражали у відборі. Цілком по грі поступилися Польщі. Знітилися після пропущеного голу від Ірландії. Немає в світі тренера, який утримає свою команду впродовж двох років на піку форми”.

Поганий досвід “Шахтаря” у протистоянні з “Баварією” не вплине на Степаненка, Шевчука, Кучера й Ракицького?

“Не думаю. Все-таки це різні турніри й різні команди. Цілком можливо, що в нинішньому стані збірна Німеччини поступається теперішній “Баварії”. Оборонці гірників повинні пригадати сильні якості Мюллера, Гьотце, Хуммельса та інших. Я не вірю, що німцям удасться зламати, зім’яти нашу оборону з перших хвилин, як це було з “Шахтарем” у грі в Мюнхені. Ніхто, зламавши голову, на наші ворота не побіжить. Буде позиційне розхитування. А Україна ловитиме свій шанс у контратаці”.

Нагадаємо, матч Німеччина – Україна відбудеться сьогодні, о 22:00. Телетрансляція – ТРК “Україна”. Текстовий онлайн проведе наш сайт.