Біатлоністки здатні здобути медаль у естафеті

Пʼятниця, 17 лютого 2017
05:30

Газета по-українськи

Німецька біатлоністка Лаура Дальмайєр на чемпіонаті світу-2017 виграла змагання у змішаній естафеті, гонці переслідування та індивідуальній гонці

Німкеня 23-річна Лаура Дальмайєр здобула третю золоту медаль на чемпіонаті світу з біатлону, який проходить в австрійському місті Хохфільцен. Після перемоги у змішаній естафеті й гонці переслідування лідер німецької команди стала першою і в індивідуальній гонці на 15 км. Вона випередила на 25 с свою найпринциповішу суперницю — чешку Габріелу Коукалову. Третьою фінішувала італійка Алексія Рунгальдір.

До десятки найкращих увійшли дві українки. Юлія Джима завершила гонку дев’ятою, а Олена Підгрушна — 10-ю. Ірина Варвинець фінішувала 20-ю а Анастасія Меркушина — 33-ю.

Всі українки, окрім Ірини Варвинець, мали по два промахи з 20 пострілів. Ірина схибила раз.

Юлія Джима промахнулася під час останньої стрільби. Якби не це, киянка могла б претендувати на бронзову медаль.

Несподівано непогано виступила Олена Підгрушна. Після кількох гучних провалів капітан нашої команди змогла зосередитися й потрапити до десятки найкращих. Обнадійливо, що до Олени повернулася швидкість, якої їй бракувало на початку чемпіонату світу. На останніх метрах дистанції Підгрушна не відставала від Коукалової й змогла витримати темп одного з лідерів світового біатлону.

Повернення Підгрушної тішить напередодні головної для українок гонки — естафети. Так само, як і поява Меркушиної. Швидкості Анастасії бракує, але якісна і швидка робота на вогневому рубежі — те, що треба для естафети 4х6 км.

Швидше за все, саме ця четвірка змагатиметься у п’ятницю. Стартером буде Варвинець, далі Джима, Підгрушна й Меркушина. Для колишнього лідера збірної Валентини Семеренко чемпіонат світу вже завершився.

Конкурентів в українок вистачає. Головним фаворитом вважається збірна Німеччини. Француженки, очевидно, пройшли пік форми. Натомість в італійок склалася непогана четвірка. Цього року сильна жіноча збірна Норвегії. Може “вистрілити” і збірна Чехії, якщо покаже свій звичний рівень Вероніка Віткова.

За вдалого збігу обставин, українська жіноча збірна завершить естафету в трійці призерів.

У недільній гонці з масового старту бігтимуть дві українки — Джима і Меркушина. Навряд чи вони зможуть претендувати на медаль.

У чоловіків конкуренція набагато вища. Четверте місце у суботній естафеті вважатиметься серйозним успіхом. В індивідуальних гонках українські біатлоністи поки що не можуть претендувати на нагороди світової першості.