Українка виграла чемпіонат Австралії з тенісу

Вівторок, 31 січня 2017
06:50

Газета по-українськи

Автор: REUTERS

Марта Костюк стала третьою українською тенісисткою, яка виграла турнір Великого Шолома серед юніорок

Киянка 14-річна Марта Костюк стала переможницею відкритого чемпіонату Австралії з тенісу серед юніорок. У фінальному матчі перемогла першого номера юніорського рейтингу Ребекку Массарову зі Швейцарії — 7:5, 1:6, 6:4. Перед тим обіграла росіянку Олену Рибакіну.

У змаганнях юніорок беруть участь тенісистки до 18 років. Раніше у відповідній віковій категорії на турнірах Великого Шолома перемагали дві українки. Еліна Світоліна виграла чемпіонат Франції-2010, Катерина Бондаренко — Вімблдонський турнір у Великій Британії 2004-го.

— Марта зіграла так, як уміє, — каже експерт із тенісу Всеволод Кевлич, 47 років. — Вона зі спортивної сім’ї. У теніс грала її мама — Таліна Бейко, доходила до четвертої сотні у світовому рейтингу. 1993 року турніри з призовим фондом у 10 тисяч доларів здавалися нереальними. Тоді в Україні до таких змагань ставилися, як до Великого Шолома. У Таліни хороша професійна пам’ять. Уміння передала доньці. Те ж можна сказати про її брата Тараса, дядька Марти.

Батько переможниці Олег Костюк свого часу був технічним директором юніорського турніру Кубок Антея. Зараз змагання мають першу категорію. Це один із найстаріших українських турнірів для юніорів. Старша сестра Марія теж трохи грала в теніс. Правда, не так добре, як хотілося батькам.

Родина Костюків дуже українська. Цінує сімейні традиції. У своїх записах у соціальних мережах Марта завжди наголошує, що вона — українка. Це не показовий патріотизм, у них справді така сім’я.

Марта — атакувальний гравець. Не любить терпіти, швидко намагається завершити розіграш переможним очком. Показала унікальне досягнення. 14-річною виграла турнір Великого Шолома до 18 років. Дівчина вперше брала участь у змаганнях подібного рівня. До цієї перемоги треба ставитися спокійно — все-таки це юніорський турнір, а не професійний. Заробила не так великі гроші, як славу для країни.

У чоловічому одиночному розряді переміг 35-річний швейцарець Роджер Федерер. Це його 18-й титул на турнірах Великого Шолома — більше не вигравав ніхто. У фінальному матчі в п’яти партіях переміг іспанця Рафаеля Надаля.

— Федерер грав настільки безстрашно і точно, що це викликало захоплення, — визнає Всеволод Кевлич. — Ризикував, але при цьому повністю контролював дії.

У другій партії здалося, що Роджера почало хитати. І це після ідеальної першої партії. Мабуть, зменшив увагу, перепочивав. У четвертій блискуче діяв Надаль. Суперники грали синусоїдальними хвилями, які не збігалися — один виходив на пік, інший падав. Показали неймовірний рівень.

Федерер — дійсно великий чемпіон. У 35 років варто грати турніри вибірково, бо витримати навантаження фізично складно. Хотілося б, щоб його епоха не закінчувалася.

У жінок перемогла американка 35-річна Серена Вільямс. Українка Еліна Світоліна програла в матчі третього кола, а в змішаному розряді дійшла до півфіналу.