5 найкращих матчів Євро-2016

Субота, 07 січня 2017
18:05

2016 рік вийшов багатим на спортивні події. Одніє з них став чемпіонат Європи з футболу у Франції. Чемпіоном вперше стала збірна Португалії.

Згадаємо 5 найкращих матчів Євро-2016.

У зустрічі Угорщина — Португалія було все: драматургія, яскраві голи та високі ставки. Угорці відкрили рахунок у матчі завдяки голу Золтана Гери. Перед перервою Нані відновив перевагу. Але на початку другого тайму Угорщина знову вийшла вперед. Відзначився Балаж Джуджак.

Після цього за справу взявся майбутній володар Золотого м´яча-2016 Кріштіану Роналду. Футболіст “Реала” відзначився дублем. Перший свій гол у ворота Габора Кірая КріРо провів п´яткою. А другий м´яч приніс Португалії таку важливу нічию. Між голами Роналду свій другий м´яч у матчі забив Джуджак.

Нічия влаштовувала обидві команди. Матч так і завершився з рахунком 3:3. Угорщина вийшла з групи з першого місця. Португалія, так і не вигравши жодного матчу на груповій стадії, все одно опинилася у плей-оф чемпіонату Європи.

Груповий етап

Угорщина – Португалія 3:3

Голи: Гера, 19, Джуджак, 49, 56 – Нані, 43, Роналду, 50, 63

Англія — Ісландія – одна з найбільших сенсацій Євро-2016. Скромні дебютанти вибили з турніру родоначальників футболу. Відразу після матчу Рой Ходжсон і весь його штаб подав у відставку.

Вейн Руні вже на 4 хвилині відкрив рахунок з пенальті. Але всього за дві хвилини Рагнар Сігурдссон забив м´яч у відповідь після вкидання з аута. Зовсім скоро Ісландія провела свій другий і переможний гол у матчі. Харт ще кілька разів рятував Англію від атак суперника.

Команда Ходжсона так і не змогла відігратися. На фінальний штурм воріт вікінгів прийшов навіть воротар, але це не допомогло. Ісландія заслужено пройшла далі.

У чвертьфіналі казка для вікінгів завершилася. Франція перемогла острів´ян з рахунком 5:2. Але вдома збірну Ісландії зустріли, як чемпіонів.

1/8 фіналу

Англія – Ісландія 1:2

Голи: Руні, 4 (з пенальті) – Р. Сігурдссон, 6, Сігторссон, 18

Ще одна сенсація. Збірна Вельсу перемогла Бельгію і вийшла у півфінал Євро. Це був матч в якому команда виявилася сильнішою за колектив зірок.

Підопічні Марка Вільмотса видали яскравий початок. Раджа Наїнгголан сильним ударом відкрив рахунок. Валійці холоднокровно відігралися ще до перерви. Вільямс відзначився після розіграшу кутового. Другий тайм теж активно розпочала Бельгія, але м´яч забили хлопці Кріса Коулмена. Відзначився форвард, який виступає у Чемпіоншипі Робсон-Кану. Третій гол валійців провів Вокс наприкінці матчу.

Чвертьфінал

Вельс – Бельгія 3:1

Голи: Е. Вільямс, 31, Робсон-Кану, 55, Вокс, 86 – Наінгголан, 13

До цього матчу збірній Німеччини жодного разу не вдавалося обіграти Італію на Кубках світу або Європи. Зустріч у Бордо вийшла драматичною. У другому таймі команди обмінялися голами. Месут Езіл відкрив рахунок, але наприкінці італійці відповіли м´ячем Леонардо Бонуччі з пенальті.

Переможця визначила затяжна серія післяматчевих 11-метрових. Німці зробили в ній за кілька хвилин більше промахів, ніж за попередні 40 років, але все-таки вирвали перемогу. Вирішальний промах допустив Дарміан, а завершальний переможний удар завдав Гектор.

Чвертьфінал

Німеччина – Італія 1:1 (6:5 пен.)

Голи: Езіл, 65 – Бонуччі, 78 (з пенальті)

Португальців критикували і сміялися, що вони виривають перемоги або у додатковий час, або в серії пенальті. Але разом з тим команда Фернандо Сантуша практично не пропускала голів у свої ворота.

Можливо, вирішальний матч вийшов не найбільш видовищним на турнірі, але який сюжет і драма! Чого варта травма Кріштіану Роналду та його вимушена заміна вже на 25-й хвилині? А ще армія метеликів, Кріштіану в ролі тренера і його сльози під час нагородження.

Переможний гол провів резервіст Едер на 109 хвилині божевільним ударом з-за меж штрафного майданчика.

Можливо, не зовсім очікувана, але цілком заслужена перемога Португалії.

Фінал

Португалія – Франція 1:0

Гол: Едер, 109

Збірна України провалила Євро. Наша команда не вийшла з групи, програвши всі три матчі. Більш того, укаїнці не змогли забити бодай гол на турнірі. Після чемпіонату Михайло Фоменко пішов у відставку, а новим наставником команди став Андрій Шевченко.