Збірна України з футболу закінчила рік на другому місці в групі

Вівторок, 15 листопада 2016
07:35

Газета по-українськи

Збірна України з футболу закінчила рік на другому місці в групі2

Збірна України з футболу посідає друге місце у відбірковому турнірі до Кубку світу-2018. Ця позиція дає право на проведення стикових матчів за вихід до фінальної частини. Після чотирьох зустрічей підопічні тренера 40-річного Андрія Шевченка здобули вісім очок. На два більше має Хорватія.

У суботу наша збірна перемогла вдома Фінляндію — 1:0. Гол забив нападаючий Артем Кравець. Він влучив у порожній кут воріт після проходу лівим флангом і передачі Євгена Коноплянки. А гравець німецького “Шальке” отримав м’яч завдяки чітко розіграній комбінації за участі Степаненка, Соболя й Коваленка.

Другий тайм наші провели слабко. Суперник, який грав без сімох провідних футболістів, мав дві нагоди зрівняти ­рахунок.

— Поєдинок із Фінляндією вийшов найслабшим у збірної під керівництвом Андрія Шевченка, — каже колишній нападаючий донецького “Шахтаря” Віктор Грачов, 60 років. — Причина — розбалансованість.

У першому таймі дивувався, чому тренер фінів залишає проти Ярмоленка лише одного захисника. У другому зрозумів — Андрій після травми. Функціональний стан не дозволяє йому виграти бодай один забіг у захисників. Погана фізична форма вплинула на здатність обводити один в один. Коноплянка сидить на лавці запасних у “Шальке”. У першому таймі, доки були сили, він непогано рухався. У другому — “розчинився” на полі. Ще гірше виглядав Коваленко. Віктора потрібно було міняти після перших 45 хвилин. Він не набрав форму після травми. Кравець, Ракицький і Степаненко у чудових ігрових кондиціях. Решта команди не встигала за ними.

Помилка Кучера в першому таймі, після чого суперник вийшов віч-на-віч із П’ятовим, не здивувала. Олександр припускається таких ляпів ледь не в кожному матчі.

Але збірна лише будується. Шевченко прагне омолодити збірну і грати у стабільному складі. Однак мусить бути хоч найближчий резерв — чотири-п’ять футболістів, готових вийти на заміну.

Після матчу Андрій Шевченко заявив, що команда мала перемагати з більшим ­рахунком.

Хорвати стали лідерами групи

Хорватська збірна перемогла вдома Ісландію — 2:0. Обидва голи забив півзахисник італійського “Інтера” Марцело Брозович. До матчу команди ділили перше й друге місце. Тепер Хорватія стала одноосібним лідером групи.

Поєдинок у Загребі відбувався за порожніх трибун і на важкому полі. Господарям було складно комбінувати. А ще на лаві запасних залишився їхній найкращий гравець — Лука Модрич із мадридського “Реала”. Він вийшов зі старту другого тайму, замінивши партнера по клубу Матео Ковачича.

Хорвати контролювали хід гри. Але були помітні проблеми на лівому фланзі оборони. Добре для нас, що на останній хвилині матчу отримав вилучення Іван Перишич. Він діє на тій же позиції, що Євген Коноплянка. Перишич пропустить поєдинок з Україною 24 березня. З цієї ж причини за нас не зіграє лівий захисник Едуард Соболь.

Футбол. Кубок світу‑2018. Відбірковий турнір. Національні команди. Група 9

Україна — Фінляндія — 1:0 (1:0)

15 листопада. Одеса. Стадіон “Чорноморець”. 34 тис. глядачів, розрахований на 34 164. +9°С.

Суддя: Жорже Де Соуза, Португалія

Україна: П’ятов — Бутко, Кучер-к, Ракицький, Соболь — Степаненко — Ярмоленко, Зінченко (Ротань, 67), Коваленко (Шахов, 89), Коноплянка (Циганков, 83) — Кравець.

Тренер: Андрій Шевченко

Фінляндія: Градецький — Арківуо, Вяльсянен (Саксела, 83), Араюурі-к, Тойвіо, Райтала — Ринг (Маркканен, 46), Маттіла, Хальсті (Лам, 63), Лод — Пуккі.

Тренер: Ханс Бакке, Швеція

Гол: Кравець, 25

Попередження: Кравець, 43. Ракицький, 45, Зінченко, 55, Соболь, 74 (пропустить наступний матч) Лам, 75

Хорватія — Ісландія — 2:0

Туреччина — Косово — 2:0

Примітка: Європа має 14 путівок до фінальної частини Кубка світу‑2018. Одна з них — у Росії як господаря турніру. За решту 13 борються 54 команди. Вони розподілені на дев’ять груп по шість у кожній. Переможці груп отримують право зіграти у фінальній частині. Найгірша з дев’яти команд, що посіли другі місця, припиняє боротьбу після кваліфікаційного турніру. Інші вісім у стикових матчах розігрують чотири путівки, що залишилися.